تبلیغات
پوست پرتقال  - مسی نقشه‌های مورینیو را بر باد داد
 
پوست پرتقال 
وبلاگ فوق تخصصى

دوباره داستان تکراری شکست رئال در مقابل بارسلونا. این نتیجه تفکر تکراری مورینیو بود در طراحی تاکتیکی تیمش که آن را بر پایه بازی قبلی استوار کرد و این طرح بر اساس یک اشتباه که نمی‌دانیم آن را به حساب "په په" بگذاریم یا "داور" بر هم ریخت. طوری که این مربی باهوش هم تسلیم شد و نتوانست آهنگ تیمش را حفظ کند. اینجا بود که گواردیولا خودش و تیمش را به مادریدی‌ها تحمیل کرد و "مسی" بدل به نقش اول این نمایش شد .

بارسا بازی را از زمین خود آغاز کرد و سعی داشت تیم رئال را تحریک کرده و آنها را به جلو بکشد تا از فشردگی مادریدی‌ها بکاهد، اما این حربه بکار نیامد و رئال که چند روز پیش در Copa del Rey از این تاکتیک بهره لازم را برده بود کماکان با حداکثر بازیکنان در زمین خودش فضا و زمان را تحت کنترل گرفته بود و سعی می کرد تا شرایط را دوباره برای "رونالدو" و استفاده از سرعت او مهیا کند. و اما بارسلونا نیز با احتیاط و نگه داشتن مدافعینش در زمین خودی محتاطانه بازی را دنبال می‌کرد. از دقیقه ٣٨ به بعد رئال کمی بازتر بازی کرد ولی گویا بارسلونی‌ها اعتماد به نفس خود را ازدست داده بودند، ضمن این‌که نبود "اینیستا" و ناهماهنگی "کیتا" و "پدرو" نیز بی‌تاثیر نبود، همچنین می توان به کمرنگی نقش "ژاوی" و "مسی" هم در این نیمه اشاره کرد که "په‌په" در این مهم اثرگذار بود.

در ده دقیقه اول نیمه دوم هردو تیم بازی تهاجمی را به نمایش گذاشتند که حاصل آن ایجاد چند موقعیت خطرناک روی هر دو دروازه بود . البته هر گاه بارسا از زمین خودش بازی را شروع می کرد رئال دوباره به قالب دفاعی طراحی شده خودش می رفت. لازم به اشاره است که درهنگام ارسال پاس به عقب از طرف بارسلونی‌ها برای مدافعین‌شان و یا برای " والدز" بازیکنان جلویی رئال گهگاه اقدام به پرسینگ می‌کردند که این کار در نیمه دوم و پیش از دقیقه ٦٠ با شدت و هوشیاری بیشتری دنبال می‌شد.

در این دقیقه با اخراج "په‌په" همه چیز تغییر کرد. معادله‌ای را که مورینیو بر پایه این بازیکن نوشته بود لاینحل شد و حفره‌ای بزرگ در وسط زمین و پشت محوطه جریمه رئال ایجاد شد که هرگز پر نشد. " ژاوی و مسی " فضای لازم را به دست آوردند و گواردیولا با تعویضی مناسب هنرنمایی مردانش را در سانتیاگوبرنابئو تکمیل کرد و پرچم پیروزی را بالا برد و گامی بزرگ بسوی فینال برداشت . ضمن این‌که در بازی برگشت "راموس" و "په‌په" نیستند و این مشکلات مورینیو را دو چندان خواهد کرد .

 

نوع مطلب : ورزشىSport، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ

نظرسنجی

ویندوز 8 را از لینک روبه رو دانلود کنید و نظرتان را راجع به این ویندوز بگویید؟دانود از لینک:http://poostporteghal.mihanblog.com/post/284
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :