تبلیغات
پوست پرتقال  - عجیب‌ترین بازی تاریخ لیگ‌برتر در تبریز: فوتبال به کجا می‌رود؟
 
پوست پرتقال 
وبلاگ فوق تخصصى

دراپ‌بال یدالله جهانبازی آغاز همه جنجال‌ها بود. ناگهان بدون آنکه رعد و برقی زده شده باشد، آسمان پر از صندلی‌های رنگی شد. صندلی‌هایی که در کسری از ثانیه، مثل یک دسته مو از سکوهای ورزشگاه یادگار امام (ره) کنده شدند و دور زمین را پر کردند. این اعتراض خشونت‌بار و صریح طرفداران تراکتور به تصمیم داور مسابقه بود. داور جنجالی‌ترین بازی لیگ برتر: «تراکتورسازی – صبا».

پنالتی جنجالی

علی علیزاده در لحظات پایانی بازی و در شرایطی که تراکتور در آستانه دومین شکست خانگی متوالی بود. در برخورد با بازیکن صبا نقش بر زمین شد. همه هوش و نگاه‌شان را متوجه داور کردند. داوری که از دور پیش می‌آمد و با نگاهی به پرچم کمک‌داورش تصمیم به پنالتی گرفت. پنالتی. این به معنای یک تغییر نتیجه دیگر در ثانیه‌های پایانی بازی بود. کمک داور به سمت خط عرضی پیش می‌رفت و داور به سمت جایی که باید در آن ناظر پنالتی باشد. اما جبهه صبا مثل یک توده هوای ناگهانی وارد بازی شد. مربیان، بازیکنان و... یک شاهکار دیگر. مثل بازی پاس – راه‌آهن؛ داور به سمت کمکش رفت. جو به نقطه تشنج نزدیک می‌شد. بازیکنان به دنبال اطلاع از مکالمه این دو، خود را به آن‌ها نزدیک می‌کردند. داور بازیکنان صبا را از کمک‌داور دور می‌کرد. آیا پنالتی؟ رفت و برگشت ادامه داشت. داور در آستانه یک تصمیم مهم بود. تصمیمی که شکش در مورد پنالتی را به یقیم تبدیل می‌کرد. او سوتش را زده بود. اما نه خیلی محکم. بنابراین بعد از مشورت تصمیم تازه‌ای گرفت: دراپ‌بال! یعنی پنالتی یوخ.

 

ورزشگاهی که کچل شد

یک لحظه سکوت و بعد باران صندلی. بازیکنان از داور می‌پرسیدند که اگر پنالتی نگرفته، چرا دراپ‌بال داده در حالی که توپ به اوت رفته بود؟ علی علیزاده روی زمین به جان خودش افتاده و خودزنی می‌کرد. آنطرف گزارشگر از سکته ناقص یک پیشکسوت فوتبال گفت. تبریزی‌ها مثل همیشه احساس می‌کردند حقشان خورده شده و دیگر اوضاع غیرقابل کنترل شد. یادتان باشد جاسم کرار محبوب‌ترین بازیکن تراکتور هم قبل‌تر اخراج شده بود. همه اینها را کنار هم بگذارید. بازی دقیقه 108 به پایان رسید. در حالی که اعتراضات به نحو عجیبی شکل خشونت‌آمیزی به خود گرفته  بود.

حرکت سمبولیک ممنوع!

آخرین جنجال ورزشگاه یادگار امام (ره) به بازی پرسپولیس – تراکتور بازمی‌گشت. زمانی که مدیران تراکتور تلاش کردند با یک حرکت خودجوش(!) و سمبولیک، صندلی‌های شکسته را به ورزشگاه بازگردانند. اما این بار تعداد صندلی‌ها در حدی است که باید هر هوادار یک صندلی با خود به ورزشگاه بیاورد. این ماجرا به بیرون ورزشگاه کشید و صحنه‌های تاسف‌بار دیگری را هم خلق کرد. حالا خیلی‌ها خدا را شکر می‌کنند که فاصله ورزشگاه تا شهر زیاد است و خدایی نکرده وضع از اینی که هست بدتر نشود. دیروز کلی شیشه شکسته، اتوبوس آسیب خورده و خودروی خرد شده داشتیم. این قدرت ور هولناک فوتبال است. فوتبالی که در این چند هفته خشونت‌بارترین صحنه‌های تاریخ خود را تجربه می‌کند.


نوع مطلب : ورزشىSport، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ

نظرسنجی

ویندوز 8 را از لینک روبه رو دانلود کنید و نظرتان را راجع به این ویندوز بگویید؟دانود از لینک:http://poostporteghal.mihanblog.com/post/284
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :